HD-SDI kamerové systémy

Technologie přenosu obrazu HD-SDI je poměrně nová. Pro přenos obrazu se využívá koaxiální kabel, který je stejný, jako pro analogové systémy.

Proto je to nejvhodnější způsob, jak starší kamerový systém rekonstruovat. Pokud potřebujete menší počet kamer, tedy například pro bytové nebo rodinné domy, HD-SDI kamery jsou vhodné, protože jsou levnější než digitální IP kamery.

Rozlišení kamer i záznamového zařízení je Full HD, tedy 1920x1080 pixelů. To poskytuje opravdu detailní obraz.

HD-SDI kamery

HD-SDI kamera díky vysokému rozlišení 2Mpix nahradí 5 analogových kamer. Jediná kamera pokryje velký prostor. Kamery vyžadují napájení 12V. Většina kamer má varifokální objektiv, takže můžeme nastavit zoom na potřebné místo..

                            

HD-SDI kamery se vyrábí v provedení váleček, které mají vnitřní i venkovní použití. Další typ jsou antivandal kamery vhodné pro bytové domy, nebo všude tam, kde jsou nízké stropy. HD-SDI kamery typu box se používají pro sledování větších objektů jak ve vnitřních prostorech, tak venku ve venkovním krytu.


HD-SDI nahrávací zařízení

Kamery HD-SDI vysílají svůj obraz nekomprimovaný. Záznamové zařízení (DVR) tedy musí být dostatečně výkonné na to, aby dokázalo zpracovat obraz ze všech kamer v plném Full HD rozlišení a při 30 snímcích za sekundu na každou kameru.

Proto se HD-SDI nahrávací zařízení dodávají pro 4 nebo 8 kamer. Pro vyšší počet kamer je již levnější zakoupit více kusů DVR pro 8 kamer.

Vlastnosti nahrávacího zařízení jsou velmi podobné tomu pro IP kamery, tedy je možné sledovat obraz na telefonech (Android, iPhone) nebo tabletech (Android, iPad). Samozřejmostí je možnost sledování na počítači. Dodávají se také záznamové karty do PC pro vytvoření hybridních systémů, kde některé jsou HD-SDI, jiné například IP kamery. Zabezpečení přístupu na nahrávací zařízení je pomocí přístupového jména a hesla.


                            


Přenosové trasy a napájení

HD-SDI kamery mají několik limitů. Jedním z nich je délka přenosové trasy, kdy v závislosti na kvalitě použitích kabelů je maximální délka 100-300 m.

Tedy především u rekonstrukcí starších systémů je s tímto omezením nutno počítat. Prodloužení délky trasy můžeme pomocí zesilovačů až na několik kilometrů.